מחשבון משכנתא לחישוב קל של הריבית


משכנתא | מחשבון משכנתא

מחשבון משכנתא הוא כלי יעיל מאוד וחשוב מאוד עבור כל מי שבוחן לקיחת משכנתא מהבנק לטובת רכישת דירה או בית בישראל. הלוואות משכנתא הן בין המורכבות שבמוצרים הפיננסיים, המסלולים עצמם די פשוטים להבנה אך כדי לדעת כמה משלמים בכל חודש ואת ההשפעה של כל שינוי קטן בטווח הארוך יש צורך בחישובים מורכבים ובעבודה בסביבה שרב הנסתר בה על הגלוי.

בנטילת משכנתא מהבנק אין בפועל דרך לדעת מה תהיה ריבית הפריים בעוד חמש שנים, באיזו ריבית תחויבו במסלול ריבית משתנה לאחר כה שנות החזרים ומה יהיה שיעור השינוי במדד המחירים לצרכן.

מחשבון משכנתא מאפשר לקבל תשובות מספריות לגבי המשכנתא הפוטנציאלית שלכם, נכון שהרבה נתונים הם השערה בלבד, אך ישנם מסלולי משכנתא שבהם נתונים ידועים מראש והמחשבונים המקצועיים יכולים בהחלט לתת תשובה לגבי הכדאיות של מסלול כזה לעומת מסלול אחר.

סוגים שונים של מחשבוני משכנתא

כפי שיש מסלולי משכנתא שונים וסוגים ספציפיים של חישוב שיטת ההחזר, כך מחשבון משכנתא צריך להיות ספציפי לסוג או מסלול מסוים של ההלוואה ארוכת הטווח והגדולה הזו. מחשבון משכנתא צמודה למדד יצריך נתונים שונים לעומת מחשבון משכנתא על בסיס הפריים וכן הלאה. כמו כן, ישנם מחשבוני משכנתא נוספים שכוללים פחות או יותר נתונים שהמערכת הממוחשבת מתחשבת בהם, לקבלת תמונת מצב רלבנטית – כמובן שכמה שיותר נתונים רלבנטיים ומדויקים שניתן להזין אל המחשבון כך התשובה בסופו של תהליך תהיה ריאלית ואמיתית יותר למציאות.

מחשבון משכנתא הוא אפליקציה ממוחשבת שפועלת על בסיס אלגוריתמים ותכנות מקצועי. המערכת מקבלת נתונים שהמשתמש מזין לתוכה כמו תקופת המשכנתא, סכום הקרן, מסלול המשכנתא, שיעור שינוי המדד, שיעורי ריבית, או לוח סילוקין, ופולטת בסיום החישוב המהיר נתונים מספריים לגבי גובה ההחזר, עלות ההלוואה וכדומה.

נקודות לתשומת לב בשימוש במחשבון

מחשבון משכנתא מאפשר ללווים לבחון מסלולי משכנתאות שונים בהתאם לנתונים שמוכנסים למערכת. המחשבון יכול לתת תשובות כגון גובה ההחזר החודשי, עלות ההלוואה הסופית, שינויים בהחזר החודשי לאורך זמן וכן הלאה. מרכיב נוח מאוד לגבי מחשבון משכנתא הוא שזהו אמצעי ויזואלי ואובייקטיבי שבאמצעותו ניתן לראות כיצד שינויים כאלו ואחרים ישפיעו על המחיר הכולל ועל ההחזר החודשי.

לאחר הזנת הנתונים למחשבון המשכנתא תוכלו למשל לראות כי אם תקצרו את תקופת משכנתא בכמה שנים תוכלו לחסוך המון כסף, תוכלו לראות שבלוח סילוקין שפיצר תשלמו במודל שפחות מתאים למצבכם הפיננסי ושדווקא שיטת קרן שווה עדיפה לכם (או להיפך כמובן), ניתן להשוות בין שיעורי ריבית ודרכי חישוב ריבית שונות כדי למצוא את המסלול המשתלם וגם המתאים ביותר למצבכם הספציפי וכן הלאה.

מחשבון משכנתא הוא אמצעי יעיל מאוד לבחון את רמת הסיכון של המשכנתא שהבנק הציע לכם או שאתם מבקשים לקחת. במקרים רבים, מסלול ריבית שהיום הוא זול ואטרקטיבי עשוי לאחר כמה שנים להתברר כחרב פיפיות כאשר הריבית תעלה והתשלומים החודשיים יהפכו בלתי אפשריים.

באמצעות הזנת נתונים אל מחשבון משכנתא תוכלו לראות כיצד כל שינוי של עשיריות אחוז בריבית משפיע על העלות הכוללת ועם ההחזר החודשי – נתונים שלרוב קשה להבין אותם במסגרת ההצעה (השיווקית) של הנציג בבנק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *