משכנתא דרך "חבר" – זה כדאי?

ארגון חבר (חבר משרתי הקבע והגמלאים בע"מ) מציע לעמיתים בו שפע רחב ומגוון מאוד של הטבות והצעות מיוחדות.

גם בתחום הנדל"ן הארגון פעיל מאוד ובשנים האחרונות ניתן היה לראות ירידי מכירות מיוחדים לעמיתי הארגון בפרויקטים חדשים למגורים.

למרות התנאים הטובים להם זוכים עמיתי חבר במסגרת מבצעים שונים ולמרות המשכורות הצה"ליות שהן באופן כללי איכותיות יחסית לצד התנאים הנלווים, גם משרתי הקבע והגמלאים של הצבא זקוקים לרוב למשכנתא על מנת לרכוש דירה.

משכנתא דרך "חבר" היא משכנתא בתנאים מועדפים וכזו שנתפרה במיוחד עבור עמיתי הארגון הגדול.

אין מסלול אחיד

למעשה, אין מסלול אחיד או הצעה בודדת במסגרת משכנתא דרך "חבר". הארגון מנצל את כוחו הצרכני הרב על מנת להשיג לחבריו תנאים איכותיים על משכנתאות לפרויקטים ספציפיים.

בעבר, הארגון נהג לצאת במכרזים לאספקת משכנתאות לעמיתיו כך שכל עמית "חבר" יכול היה לקבל מהבנק הזוכה משכנתא בתנאים איכותיים, מועדפים וזולים לעומת השוק הכללי.

אך כיום כאמור הארגון נוהג אחרת ומשתף פעולה עם בנקים מסחריים להצעת משכנתא דרך "חבר" לפרויקטים פרטניים למגורים.

כך, חבר שיתף פעולה עם בנקים שונים למימון רכישת דירות בידי עמיתים בפרויקט מגורים של שיכון ובינוי בחדרה, הארגון יצא במכרז לחמישה בנקים שונים לגבי משכנתאות מיוחדות לרוכשי דירות עמיתי חבר בפרויקט One & Only של משפחת גינדי בפתח תקווה וכך גם לגבי פרויקטים אחרים – בעיקר באזור המרכז.

תנאים מועדפים על המשכנתא

באופן כללי, משכנתא דרך "חבר" היא לא ספק משכנתא משתלמת מבחינת התנאים שלה והעלויות הנלוות.

יש שאומרים כי המשכנתאות שהארגון מצליח להשיג לעמיתיו מתקרבות למשכנתאות של עובדי הבנקים עצמם – אשר ידועות בתנאים המעולים שלהם.

יש שמגדירים את התנאים במסגרת כמה מהמסלולים האחרונים של משכנתא דרך "חבר" כחסרי תקדים בשוק. לבנקים יש אינטרס ברור להציע לעמיתי ארגון חבר תנאי משכנתא מועדפים ואיכותיים במיוחד.

מדובר על ארגון צרכני אדיר בהיקפו ובכוח הצרכני שלו, אלו הרבה מאוד לקוחות בנקאיים פוטנציאליים וכמובן שההשתייכות לצה"ל הופכת את לווי המשכנתאות ללווים אמינים מבחינת הבנק – משכורת קבועה ובטוחה, רמת השתכרות גבוהה יחסית, יציבות תעסוקתית וכן הלאה.

התנאים המועדפים במסגרת משכנתא דרך "חבר" כוללים למשל מסלולי ריבית נוחים וזולים, עד כדי ריביות הקרובות לריבית שהבנקים עצמם משלמים לבנק ישראל או בהלוואות בין בנקאיות (הפריים למשל).

תקופות ההחזר גמישות, משכנתא דרך "חבר" מאפשרת לעיתים שיעורי מימון שאותו לווה לא היה מקבל לו היה מגיע כלקוח נפרד, יש לרוב הנחות משמעותיות ואף פטורים מעמלות שונות הקשורות למשכנתא ושאר הטבות לאורך הדרך.

בנק אוצר החייל

למרות שאין מסלול אחיד וכללי של משכנתא דרך "חבר"  הזמין באופן גורף לכלל עמיתי הארגון, אלא ההצעות המיוחדות הן לרוב בהתאם לפרויקט מגורים כזה או אחר, צריך להזכיר את בנק אוצר החייל.

זהו בנק המשתייך לקבוצת הבנק הבינלאומי בשליטת קבוצת פיבי אחזקות. נקודה חשובה היא כי לארגון חבר עצמו אחזקה יחסית מהותית של מעל 20% במניות בנק אוצר החייל – בנק אשר מסורתית סיפק שירותי בנקאות בעיקר למגזר עובדי מערכות הביטחון וגם כיום כולל לקוחות רבים מכוחות הביטחון.

הבנק מציע לעמיתי חבר חשבון בנק מיוחד, "חשבון חבר", הכולל שלל הטבות והנחות על עמלות, פטורים, מבצעים מיוחדים וכן הלאה.

אמנם הבנק אינו מציע מסלול ייעודי של משכנתא דרך "חבר" אך הוא בהחלט מסוגל לתפור מסלול משכנתא איכותי ומועדף לעמיתי חבר, בעלי חשבון בבנק.

כאשר המשכנתא עצמה ניתנת דרך הבנק הבינלאומי המרכז את פעילות המשכנתאות של הקבוצה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *